Vízy Dorottya és Joó István kapta a Szalézi Szent Ferenc-sajtóösztöndíjat
2006. január 26. csütörtök 17:00

Az újságírók égi patrónusa, Szalézi Szent Ferenc ünnepe alkalmából Erdő Péter bíboros, prímás, az MKPK elnöke ünnepi szentmisét mutatott be január 24-én 17 órakor az Egyetemi templomban, azt követően pedig a Központi Papnevelő Intézet dísztermében átadta a Szalézi Szent Ferenc-sajtóösztöndíjakat.

2006-ban a Magyar Katolikus Újságírók Szövetsége, a Magyar Újságírók Országos Szövetsége, a Magyar Újságírók Közössége és a Sajtószakszervezet delegáltjai, valamint a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára és Sajtóirodájának vezetője által alkotott bíráló bizottság a beérkezett ajánlások alapján az elektronikus sajtó kategóriában Vízy Dorottyának, a Petőfi Rádió szerkesztő-műsorvezetőjének, az írott sajtó kategóriában pedig Joó Istvánnak, a Magyar Nemzet munkatársának adományozta a Szalézi Szent Ferencről elnevezett sajtóösztöndíjat.

A díjazottak eddigi munkásságukkal tanúbizonyságot tettek a keresztény értékrend követéséről és azt szakmailag igényesen képviselték a hazai tömegtájékoztatásban.

Az újságírói hivatás megbecsülésének jeléül a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2001-től minden évben meghirdeti a Szalézi Szent Ferencről elnevezett sajtóösztöndíjat, amelynek célja a keresztény értékrend szakmailag megalapozott és hiteles képviseletének elősegítése a nem egyházi írott és az elektronikus sajtóban.

További képek az eseményről

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)