Katolikus és protestáns püspökök találkozója
2006. január 27. péntek 10:40

A három egyház életét 2006-ban várhatóan legnagyobb mértékben befolyásoló eseményekről, és azok várható hatásairól egyeztettek a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagjai, valamint a Magyarországi Református Egyház és a Magyarországi Evangélikus Egyház püspökei.
      A résztvevők nagyra értékelték a múlt héten megtartott ökumenikus imahét eseményeit és megosztották élményeiket, tapasztalataikat a közös imádság erejéről.

Áttekintették az egyház és az állam kapcsolatának megoldásra váró problémáit, és részletesen elemezték a 2006-os állami költségvetésnek az egyházak társadalmi szolgálatára gyakorolt hatásait.

Az egyházak vezetői elhatározták: közösen szólítják meg az adófizetőket, hogy rendelkezzenek adójuk 1%-ról, hiszen ezzel a döntésükkel nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy az egyházak hatékonyabban és több embert elérve tudják végezni értékteremtő szolgálatukat.

A megbeszélés résztvevői a 2006-os országgyűlési választások kapcsán arra bíztatják az egyházukhoz tartozó hívő embereket, hogy most is éljenek állampolgári jogukkal, és vegyenek részt a választásokon. A választási programok értékeit megvizsgálva, felelősen hozzák meg döntésüket.

Budapest, 2006. január 27.

Dr. Veres András
püspök, az MKPK titkára