Regnumi nyilatkozatok
2006. április 4. kedd 14:34

A Keresztény Élet katolikus hetilap 2006. április 2-án megjelent számának harmadik oldalán „Újra felépülhet a legendás Regnum Marianum?” címmel közölt írásban Hajnal György regnumi atya nyilatkozik a valamikori városligeti Magna Domina Hungarorum templommal kapcsolatos újraépítési szándékáról.
A Regnum Marianum közöség házfőnöke, Molnár Béla pestújhelyi esperes, plébános a Magyar Kurír megkeresésére – a Keresztény Életben közölt cikkel kapcsolatban – azt nyilatkozta, hogy a Közösség céljai között nem szerepel a templom romjainak, altemplomának feltárása. Kifejtette, hogy a volt templom és a plébánia jogilag sohasem volt a Regnum Marianum Közösségé, és hozzátette: annak jogutóda a Zoborhegy téren van. Majd így fejezte be: „Hajnal György atya feltárási, emlékhely építési terveit, amelyekről a sajtóban nyilatkozott, magánkezdeményezésnek tartjuk.”

Hajnal Gyögy plébános új modern Regnum Marianum plébániája 1991. január 1-jén alakult meg. Ez év szeptemberében kezdődött meg a négyszintes 3000 m2 hasznos alapterületű közösségi ház építése, majd 1995. június 1-jén a templom építése. 1996. október 6-án  áldották meg az épülő templomot.

Az ügyben illetékes egyházi főhatóság, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyei Hivatal Sajtóirodáján közölték: „Dr. Hajnal György atya, a zuglói Budapest-Regnum Plébánia vezetőjének nyilatkozatára reagálva ezúton jelezzük, hogy kanonok úrnak a valamikori városligeti templom újjáépítésével kapcsolatban megbizatása nincs”.