Megnyílt „Az élet gyöngyei zarándokút”
2006. április 24. hétfő 14:40

A Margitszigeten április 22-én délben ünnepélyes igeliturgiával megnyílt a Szent Jakab-zarándokút – a Camino – magyar szakasza. Az élet gyöngyei zarándokút a Margitszigetről, Szent Margit sírjától indul Mátraverebély–Szentkútra, majd onnan tovább Mariazellbe.

A magyar szakasz kiépítésének szervezői, Kató Csaba és Ágota a megnyitón köszönetet mondtak segítőiknek; akik imáikkal segítették a munkálatokat; a szállásadóknak és mindazoknak, akik anyagilag támogatták a zarándokút megszületését.

Ezt követően Veres András püspök rövid igeliturgiát tartott. Beszédében „életünk zarándokútjáról” beszélt: a zarándok nem nyugszik, míg célba nem ér; a keresztény ember végső célja eljutni Isten országába – hangsúlyozta a püspök. A zarándokút – földi életünk – egyben próbatétel is: fájdalom és Isten-élmény egyszerre. „A ma elinduló zarándokút beleillik a II. Vatikáni Zsinat egyházfogalmába, amely szerint 'az Egyház Isten zarándok népe.'"

A megnyitó után Kató Csaba tájékoztatta a résztvevőket a zarándokút gyakorlati oldaláról. A magyar szakaszon már több mint 30 szálláshely várja a zarándokokat – mondta el Kató Csaba –, az út 70%-án pedig már az útvonaljelölések is elkészültek. A még zajló munkálatokhoz azonban még – elsősorban anyagi – támogatókat keresnek a szervezők.

Várják azok jelentkezését is, akik segíteni tudnak az élet gyöngyei honlap egyes részeinek közép-európai és más európai nyelvekre való fordításában. A zarándokút honlapja – amelyen részletes információk olvashatók a zarándokút gyakorlati és lelki előkészítéséről is – a www.eletgyongyei.info címen érhető el.

(A tudósítást a Magyar Kurír készítette.)

fotók: Fehér János