Ministránsok, irány Róma!
2006. június 22. csütörtök 14:45

Nemzetközi ministráns találkozónak ad otthont Róma augusztus 1-én és 2-án. A világ számos országából negyvenezer ministráns részvételére számítanak a szervezők. Hazánkból és a környező országokból 1700 magyar ministráns érkezik az Örök Városba. Augusztus 1-én 18 órától a Szent Péter téren a ministránsok miséjének főcelebránsa Christoph Scönborn bécsi bíboros érsek lesz. Augusztus 2-án délelőtt ugyancsak a Szent Péter téren XVI. Benedek pápával találkozhatnak a ministránsok. E napon 16 órakor pedig a Santa Maria dei Angeli templomban a magyar közös szentmisén vesznek részt.

Az egyházmegyékben már kiválasztották a résztvevőket, rátermettség, az oltárszolgálat lelkes végzése és különféle válogató események alapján. Június elején elkészültek a magyar ministránsok pólói és sapkái. Még készül a programfüzet, és az a nyakkendő, amelyet az összes Rómába érkező ministráns viselni fog. A korábbi évek találkozóinak tapasztalata élteti a reményt, hogy ministránsaink hitükben megerősödve érkeznek majd haza a római zarándokútról.

A mellékelt képen a magyar szervezők láthatók, egyen pólóban és sapkában

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)