15 éve segíthetünk újra szervezett keretek között
Országos Karitász Találkozó 2006. augusztus 26-án Máriaremetén
2006. augusztus 23. szerda 22:01

2006. augusztus 26-án, szombaton délelőtt 10 óra és délután fél 4 között Máriaremetén, a templomkertben ad hálát a Katolikus Karitász az 1991-es újraalakulás óta eltelt 15 esztendőért. Az Országos Karitász Találkozóra a mozgalom több, mint ezer önkéntese jelezte részvételét.

Az 1900-as évek elején kezdődött Budapesten a szervezett karitász munka Mihalovics Zsigmond herminamezői plébános irányításával. 1931-ben alakult meg az első budapesti karitász szervezet, amely a Szent Erzsébet Karitász Központ nevet vette fel. Kezdetben a fővárosra koncentrálódó mozgalom országossá terebélyesedett. 1945-ben a többi katolikus szervezettel együtt a Katolikus Karitász tevékenységét is betiltották.

A rendszerváltozáskor nyílt újra lehetőség arra, hogy intézményes keretek között működjön a kényszerszünet éveiben a templomok falai közé szorított mozgalom.

Az augusztus 26-i rendezvény programja:

10:00 Mozaikok az elmúlt 15 évről
10:30 Ünnepi hálaadó szentmise (szabadtéri oltár, rossz idő esetén a templomban)
11:30 Egyházmegyék bemutatkozása
13:00 Színpadi program a szabadtéri oltárnál
Roma zenés műsor
Szenvedélybetegek ellátása – a „Rév” Szenvedélybeteg-segítő Szolgálatok munkája
Alkoholbetegek ellátása – a Katolikus Alkoholistamentő Szolgálat bemutatása
Legyetek jók, ha tudtok – c. színdarab
Katolikus Karitász tevékenysége katasztrófa helyzetekben
15:00 Mária-ájtatosság

Szeretettel várnak mindenkit, aki önkéntesük, aki segített már nekik, aki támogatta őket, aki érdeklődik munkájuk iránt.

A rendezvény helyszíne: Budapest-Máriaremete, II. kerület, Templomkert 1.

Honlap: http://www.karitasz.hu/