Az áldozatokért mutattak be szentmisét
2006. augusztus 25. péntek 12:28

Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök az alábbi közleményt tette közzé.

A Székesfehérvári Egyházmegye együtt érző szívvel gondol azokra, akik az utóbbi napok tragikus eseményeinek áldozataivá váltak. Ma, amikor az ország néma tiszteletadással emlékezik rájuk, a székesfehérvári egyházmegye papsága, a püspök vezetésével szentmise keretében imádkozik az áldozatokért és hozzátartozóikért, a nemzeti imaév keretében tartott bodajki zarándokútján.

A Székesfehérvári Egyházmegye együtt érző szívvel gondol azokra, akik az utóbbi napok tragikus eseményeinek áldozataivá váltak. Ma, amikor az ország néma tiszteletadással emlékezik rájuk, a székesfehérvári egyházmegye papsága, a püspök vezetésével szentmise keretében imádkozk az áldozatokért és hozzátartozóikért, a nemzeti imaév keretében tartott bodajki zarándokútján.

Különösen is megemlékezünk az egyházmegyénkhez tartozó Reppmann Károly tűzoltó hadnagyról, az augusztus 8-i műegyetemi tűzeset hősi halottjáról, valamint az augusztus 20-i tragédia áldozatáról: arról a móri kislányról, akit holnap temetnek gyászoló szülei. Imádkozunk az érdi katolikus iskola volt tanulójának felépüléséért, aki szintén a 20-i események során életveszélyes sérüléseket szenvedett.

A feltámadás reményében adj, Uram, örök nyugodalmat elhunyt testvéreinknek; gyógyulást a betegeknek és vigasztalást az áldozatok hozzátartozóinak!

Spányi Antal
székesfehérvári püspök