Erdő Péter bíboros fogadta a Magyar Rádió új elnökét
2006. augusztus 30. szerda 12:15

Közös értékekről, a közszolgálati média jelentőségéről, lehetőségeiről, az értékteremtés során kialakítható együttműködésről folytatott megbeszélést Erdő Péter bíboros, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia és Such György, a Magyar Rádió elnöke.

A mai napon közel egyórás megbeszélésen fogadta Such Györgyöt, a Magyar Rádió elnökét Erdő Péter bíboros, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke. A megbeszélésen a nemzet számára fontos közös értékekről, a közszolgálati média értékközvetítésben betöltött szerepéről, a hagyományok ápolása és a társadalmi, kulturális értékek közös felmutatásában lehetséges együttműködésről esett szó a Magyar Rádió és a Magyar Katolikus Egyház között.

Erdő Péter megerősítette: fontosnak tartja, hogy dialógust, szellemi párbeszédet folytassanak a világgal, melynek feltételeit sok évig vagy évtizedig tartó, szívós munkával kell megteremtsék. A bíboros szerint fontos, hogy a Katolikus Egyház hiteles és megalapozott válaszokat adhasson az új, aktuális problémákra, ehhez pedig felkészült szakértőkre és szellemi műhelyekre van szükség, valamint arra, hogy élő kapcsolatuk legyen a világi tudományok képviselőivel. Mindebben a nyitott, együttműködő közszolgálati Magyar Rádiónak kiemelkedő szerepe lehet.

Such György hangsúlyozta, hogy célja a sikeres, hallgatott, elfogulatlan közszolgálati Magyar Rádió megteremtése. Ehhez prekoncepciók nélküli hírszerkesztésre, valódi híreket tartalmazó hírműsorokra, alapos és mély háttérműsorokra, érdekes, emberi történeteket mesélő, bemutató programokra, tartalmas, párbeszéd-műsorokra van szükség. Megerősítette, hogy a történelmi vallások által képviselt értékek, az egyházak szociális elkötelezettségének bemutatása a közszolgálati rádió jelentős feladatai közé tartozik. Jelezte, hogy fontosnak tartja a Magyar Rádió vallási műsorait a jelenlegi formájukban is a közszolgálati médium különböző adóin. Közösen erősítették meg, hogy olyan párbeszédre, együttműködésre van szükség a Magyar Katolikus Egyház és a Magyar Rádió között, mely a modern közszolgálati média lehetőségeivel a hagyományok ápolását, a közös értékteremtést szolgálja.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)