Idegen nyelvű szentmisék a fővárosban
2004. július 10. szombat 09:44

A vakációra külföldről hazánkba érkező katolikusok közül sokan hallgathatnak anyanyelvükön, illetve általuk értett nyelven vasárnaponként Budapesten szentmisét. Angolul Pesten a jezsuiták Mária utcai Jézus Szíve templomában délután 5 órakor, Budán pedig a Pasaréti téri ferences templomban délután 4 órakor. A német, az olasz és a lengyel ajkúaknak saját lelkészségük van a fővárosban. A német szentmise délelőtt 10 órakor kezdődik a budai Szent Ferenc Sebei templomban (Fő utca 43), az olasz mise szintén 10 órakor a budai kapucinus templomban (Fő utca 32.). Lengyel szentmisét kettőt is tartanak a lengyel lelkészség templomában (X., Óhegy u. 11.), 10.30-kor és este hatkor. A francia miséket a II. kerületi remetekertvárosi templomban 11 órakor mondják.

Latin nyelvű szentmisét mutatnak be 10-kor a Mátyás templomban és ugyanebben az időpontban a pesti Belvárosi templomban is.

Heti rendszerességgel várják továbbá a hazánkban tartózkodó fülöp-szigetekieket, hogy a II., Szerb Antal u. 13-17. alatt lévő kápolnában anyanyelvükön, tagalogul vehessenek részt szentmisén.

A szentmisék részletes táblázata itt található.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)