Árpád-házi Szent Erzsébet szónokverseny
2006. december 3. vasárnap 13:39

A Magyar Egyházirodalmi Iskola szervezésében december 2-3-án szónokversenyre kerül sor a Nyíregyházi Görög Katolikus Papnevelő Intézetben, ahol a papnövendékek szónoki képességeiket mérték össze.

Az idei szónokverseny témája – az MKPK által meghirdetett Szent Erzsébet Jubileumi Évhez kapcsolódóan – a 800 éve született Árpád-házi királylány élete volt. A versenyre IV., V., és VI. éves papnövendékek jelentkeztek. A rendezvény résztvevőit Szabó Irén, a sárospataki Szent Erzsébet Történelmi Társaság elnöke köszöntötte. A magas színvonalú prédikációkat a Kiss Antal máriapócsi kegyhely-igazgató által vezetett hattagú zsűri bírálta el. Első helyezést Szikora József V. éves kispap érte el, aki egyben a verseny közönségdíjasa is. Második Bubka Gábor V., harmadik Verdes Miklós VI. éves papnövendék lett.

A győztes prédikáció letölthető itt.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)