Nagy Gáspár búcsúztatása
2007. január 17. szerda 14:30

Budapesten, majd szülőföldjén, Nagytilajban és Bélbaltaváron búcsúztatták január 16-án Nagy Gáspár Kossuth-díjas költőt, a Magyar Katolikus Rádió kulturális szerkesztőségének vezetőjét. A budapesti szertartást Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök vezette. Beszédében arról szólt, hogy Nagy Gáspár hitben élő családban született és ezt a hitet mindvégig megőrizte.

Szilárd jellemű, bátor, igazságot szerető, nem csak magára figyelő ember volt; igaz ember, okos mester, fiatalok és rábízottak barátja, tapasztalták ezt a Magyar Katolikus Rádióban is mondta a püspök. Nagy Gáspár „utat mutatott életében, utat mutat halálában is. Istennél örökre együtt leszünk vele és minden szerettünkkel" – zárta beszédét Spányi Antal.

Nagy Gáspárt január 16-án délután fél 3-kor szülőföldjén, a Vas megyei Nagytilaj temetőjében kísérték utolsó útjára családtagjai és sok száz tisztelője. Ezt követően gyászmisében imádkoztak érte a bérbaltavári Szent Miklós-templomban. A szentmisét Veres András szombathelyi megyéspüspök mutatta be.

Veres András szombathelyi megyéspüspök és Korzenszky Richárd tihanyi perjel beszédét, amelyek Nagy Gáspár temetésén hangzottak el, a Magyar Kurír dokumentumok című rovatában olvashatják. Szintén itt olvasható Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek beszéde, amely az Egyetemi templomi engesztelő szentmisén hangzott el.

www.katolikus.hu/Magyar Kurír

Képek: Magyar Katolikus Rádió