EU-s élelmiszerprogramban vesz részt a Katolikus Karitász
2007. február 8. csütörtök 09:05

A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal „A közösség legrászorulóbb személyeinek intervenciós készletekből származó élelmiszerekkel történő ellátása” címmel 2007-ben második alkalommal indított programot, amelyben idén a Katolikus Karitász is részt vesz.
Nagy Károly országos karitász igazgató február 7-én írta alá azt a szerződést, amelynek alapján „EU élelmiszersegély – kereskedelmi forgalomba nem hozható” címkével ellátott alapvető élelmiszereket (liszt, cukor, tészta stb.) juttat a Karitász országos hálózatán keresztül a rászorulókhoz. A plébániai karitász csoportok az önkormányzatokkal együttműködve osztják ki a legjobban rászorulók számára az élelmiszereket. A program március végén kezdődik. Első lépésként az élelmiszerprogramban részt vevő segélyszervezetek (Katolikus Karitász, Baptista Szeretetszolgálat, Magyar Ökumenikus Segélyszervezet, Magyar Élelmiszerbank Egyesület és a Gyermekélelmezési Alapítvány) egyeztetik terveiket, hogy lehetőség szerint minél több településre eljusson a támogatás.

Azok a plébániai karitász csoportok, amelyek szívesen részt vennének a programban, az egyházmegyei karitász szervezeteknél jelentkezhetnek.

Katolikus Karitász – Caritas Hungarica Sajtószolgálat