Körmenden is lesz Szent Erzsébet utca?
2007. március 8. csütörtök 11:44

Gyürki László körmendi plébános, pápai prelátus a körmendi egyházközség nevében március 7-én levélben fordult a város polgármesteréhez azzal a kéréssel, hogy Körmenden Szent Erzsébetről utcát vagy teret nevezzenek el.
A nyolcszáz éve született magyar királylány nevét jelenleg egyetlen körmendi közterület sem viseli, holott Árpád-házi Szent Erzsébetnek évszázados tisztelete van Körmenden. A IV. Béla király által hívott telepesek templomukat Szent Erzsébet tiszteletére szentelték. Körmend három középkori temploma közül ma csupán ez a templom létezik, a másik kettő elpusztult. A körmendi egyházközség a jubileumi évben ereklye elhelyezésével, konferenciával és kiállítással emlékezik meg Szent Erzsébetről.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)