Szombathely: ötszáz gyermek vett részt az egyházmegyei ministránsnapon
2007. május 2. szerda 17:37

Mintegy ötszáz gyermek vett részt május 1-jén a Szombathelyi Egyházmegye ministránsnapján, a Szent Kvirin-templomban. Idén – kapcsolódva az egyházmegyei Brenner János-évhez – a vértanú sorsú pap jelmondata volt a találkozó mottója: „Az Isten-szeretőknek minden a javukra válik!” A Brenner János földi maradványait őrző templomba az egyházmegye minden részéről érkeztek ministránscsoportok.

Idén – kapcsolódva a Brenner János-évhez – a vértanú sorsú pap jelmondata volt a találkozó mottója: „Az Isten-szeretőknek minden a javukra válik!” A Brenner János földi maradványait őrző templomba az egyházmegye minden részéről érkeztek ministránscsoportok.

A szalézi rend által elkezdett ministránstalálkozókat immár hagyományosan, minden évben megrendezik. A Ministráns Bizottság megalakulása óta a szervezési feladatokat átvállalta a bizottság – mondta el Kirner A. Zoltán atya, a bizottság referense.

A találkozók felépítése általában hasonló. A délelőtt folyamán egy előadás hangzik el, amelyet kiscsoportos megbeszélések követnek. Ezeken gyermekek az elhangzottakról beszélgetnek – rajzot is készítenek –, majd erről be is számolnak. Ezt követően szentmise, majd közös ebéd következik. Délután akadályversenyen, vetélkedőkön vagy csoportos játékokon mérhetik össze tudásukat és felkészültségüket a ministránsok.

Az idei évben az egyházmegye Brenner János emlékévet tart, így a ministráns találkozó témája is ehhez kapcsolódott. A vértanú sorsú fiatal pap életét bátyja, Brenner József általános helynök mutatta be a fiataloknak, felidézve saját ministráns emlékeit is. A kiscsoportokban sok helyen beszélgettek Brenner János haláláról, a ministráns feladatairól, és az oltár melletti szolgálat szépségeiről is.

A délelőtti programot püspöki szentmise zárta. A közös ebéd után, a püspöki általános iskola diákjai egy Brenner János életét bemutató színdarabot adtak elő.

A találkozók célja, hogy az egyházmegyei ministránsok találkozzanak egymással, lássák, hogy sokan vannak, és megosszák tapasztalataikat, élményeiket és kérdéseiket egymással és a jelenlévő papokkal. Bizonyos fokig jutalom is a gyerekeknek eljönni a találkozóra, hiszen a plébániákról általában a legtöbbet ministrálók jöhetnek – mondta Zoltán atya. A találkozókon lehetőség nyílik a papokkal és kispapokkal való beszélgetésekre, amelyek új hivatásokat ébreszthetnek.

Ezt évközben is próbálják segíteni a plébániai csoportokban, valamint a nyári ministráns táborokban. Hamarosan esperesi kerületenként egységes éves programmal is igyekeznek majd a papi és szerzetesi hivatások kialakulását segíteni a ministránsok körében.

Török Viktória/Magyar Kurír/katolikus.hu