Terek, park, liget és kilátó
2007. május 31. csütörtök 08:58

LeányvárA jubileumi esztendőben egyre több településünkön talál otthonra Szent Erzsébet. Monok önkormányzata örömmel fogadta, hogy a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a 2007. esztendőt Szent Erzsébet-évvé nyilvánította, és döntött arról, hogy a jubileum alkalmából a településen teret neveznek el róla – tájékoztatta a sárospataki Szent Erzsébet Irodát Szepessy Zsolt polgármester.

Arról is határozatot hoztak Kossuth Lajos szülőfalujában, hogy a település legmagasabb pontján kilátótornyot emelnek, mely szintén Szent Erzsébet nevét viseli majd. A Somogy-megyei Lengyeltóti polgármestere, Papszt Lajos pedig arról számolt be, hogy május elsejétől a katolikus templom előtti teret Szent Erzsébet térnek hívják. Körmenden is született döntés Gyürki László plébános kérése nyomán, és már Szent Erzsébet nevét viseli a plébániatemplomot körülvevő tér. Sátoraljaújhely közelében fekvő Mikóháza polgármestere, Frankó Tamás arról tájékoztatta Seregély István érseket, a Szent Erzsébet Jubileumi Bizottság elnökét, hogy augusztusban, a falunapon névadó ünnepség keretében Szent Erzsébetről nevezik el a falu központjában lévő parkot. Legfrissebb hírünk pedig – amelyet Keszey János balatonalmádi polgármestertől kaptunk –, hogy városukban a hajóállomás és a strand közötti gyönyörű ősparkot Szent Erzsébet ligetre keresztelték.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)