A szenvedés értelem és érték
2007. június 5. kedd 15:28

Évtizedek óta rendezik meg Máriapócson a Betegek és gyógyítók országos búcsúját, melyen Erdő Péter bíboros vezetésével június 3-án közel tízezer zarándok vett részt a kegytemplom udvarát is zsúfolásig megtöltve.

Az ünnepi szent liturgiát Keresztes Szilárd megyéspüspök vezette, szentbeszédet Erdő Péter bíboros mondott. „Maga a szenvedés nem ellenkezik az ember méltóságával, hiszen Krisztus a keresztre feszítve magasztaltatott fel. Ellenkezhetne méltóságunkkal az értelmetlen szenvedés, sérti mások méltóságát, ha mi magunk igazságtalanul szenvedést okozunk nekik. De a szenvedés maga a legmélyebb értelemmel és a legnagyobb értékkel rendelkezik. Ha látszólag a súlyosan beteg ember nehézséget jelenthet is a környezetének, érték ő és alkalom arra, hogy kifejezzük és megerősítsük szeretetközösségünket, a szentek közösségét, mely megjeleníti a Szentháromság életének közösségét és részesedik benne” – emelte ki ünnepi beszédében Magyarország prímása. (A szentbeszéd teljes terjedelmében a Magyar Kurír Dokumentumok rovatában olvasható.)

szertartás végén közel kétezer ember vette fel a betegek szentségét. Az országos zarándoklat ideje alatt a kórházlelkészek és az Országos Vérellátó Központ szervezésében több mint 50 ember adott vért, áldozatával is kifejezve felebaráti szeretetét.

Kocsis Éva
Hajdúdorogi Egyházmegye