Egyházközségi lapok szerkesztőinek VI. országos találkozója
2007. június 11. hétfő 13:57

A Magyar Katolikus Újságírók Szövetsége (MAKÚSZ) egyházközségi lapok szakosztálya az MKPK Sajtóirodájának közreműködésével idén is megrendezi a plébániai sajtóapostolok országos találkozóját és továbbképzését. A találkozó vezérgondolata: „Reményt és jövőt adok nektek”.

Téma: Világegyház tagjai vagyunk

Időpont: 2007. október 5-7. (A találkozó pénteken 17 órakor kezdődik, és vasárnap közös ebéddel fejeződik be.)

Helyszín: Verbita lelkigyakorlatos ház (1223 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky u. 3-5.). Részletes információkat találhatnak a www.verbita.hu honlapon. A rendház megközelítése itt megtalálható. (térkép)

Program: Az idei találkozó a Pápai Missziós Művek és az Isteni Ige Társasága, vagyis a verbita rend támogatásával valósul meg, így a résztvevők első kézből kaphatnak tájékoztatást katolikus világegyház helyzetéről a világ öt kontinensén.
Ezen kívül természetesen lesznek konkrét szakmai programok is, az újságírói műfajokról a fotózásról és a képszerkesztésről. A részletes program tervezete letölthető.

Jelentkezés: Jelentkezni a mellékelt Jelentkezési lap visszaküldésével és a részvételi díj befizetésével lehet.
A részvételi díj 7500 forint (teljes ellátás), ebből jelentkezéskor 2500 Ft regisztrációs költséget kérünk, amit a Magyar Katolikus Újságírók Szövetsége (MAKÚSZ) 11711034-20812700 számlaszámára szíveskedjenek befizetni névvel és címmel, „LAPSZERKESZTŐK TALÁLKOZÓJA” megjegyzéssel.

Szervezi: MKPK Sajtóiroda, MAKÚSZ, Pápai Missziós Művek

Jelentkezési határidő: szeptember 15.

Jelentkezési cím: Rochlitz Bernadett sajtóreferens, MKPK Titkársága – Sajtóiroda (1071 Budapest, Városligeti fasor 45. Tel.: 321 0945, Fax: 321 0959. E-mail: sajtoiroda@katolikus.hu)

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)