Boldog, aki olvassa
Sajtótájékoztató a Biblia évéről
2008. január 14. hétfő 16:26

Közös sajtótájékoztatót tartottak a keresztény történelmi egyházak vezetői január 14-én a Biblia évéről, amelyet ünnepélyesen január 20-án nyitnak meg a Pozsonyi úti református templomban.
Erdő Péter bíboros, az MKPK elnöke, Bölcskei Gusztáv püspök, a Magyarországi Református Egyház zsinati elnöke és Ittzés János, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke beszámoltak a sajtó képviselőinek a tervezett közös és saját, a Bibliát népszerüsítő kezdeményezéseikről. A sajtótájékoztatón részt vett Rudi Zoltán, az MTV elnöke, aki bejelentette, hogy a Biblia éve rendezvényeiről a közszolgálati televízió az év folyamán hírműsoraiban és a vallási műsorok keretében rendszeresen tájékoztatást ad, valamint ismeretterjesztő sorozatot indít, vetélkedőt és filmfesztivál rendez a Szentírásról.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)