Pap- és diakónusszentelések 2017-ben (frissítve)
2017. június 7., szerda 12:20

Június hagyományosan a papszentelések hónapja. Az elkövetkezendő időszakban 20 újmisés pappal gazdagodik a Magyar Katolikus Egyház. Összeállításunkban részletesen megtalálhatják az idei pap- és diakónusszentelések időpontjait egyházmegyék szerinti bontásban.

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye:
Június 17-én, szombaton 10 órakor Debrecenben a Szent Anna-székesegyházban Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök áldozópappá szenteli Papp Tamás diakónust, és diakónussá szenteli Dobai Barna Ottó akolitust.
Ugyanebben az évben október 10-én, Dr. Stefan Heße hamburgi érsek diakónussá szenteli Németh István akolitust Rómában, a Szent Ignác templomban.

Egri Főegyházmegye:
Június 17-én, szombaton Egerben a 10 órakor kezdődő ünnepi szentmise keretében Ternyák Csaba egri érsek Czókoly Sándort diakónussá, Holló Gábort és Maksó Pétert áldozópappá szenteli az egri bazilikában.

Esztergom-Budapesti Főegyházmegye:
Június 10-én, szombaton 10 óra 30 perckor kerül sor az Esztergomi Főszékesegyházban az idei pap- és diakónusszentelésre. Erdő Péter bíboros, prímás pappá szenteli Horváth Márton, Huszti Zoltán, Tihanyi Péter és Umhauser Ádám diakónusokat, valamint diakónussá szenteli Babos Áron, Szivák Tamás és Tóth Imre V. éves papnövendékeket.
Szintén ebben a szentmisében kerül sor hat állandó diakónus szentelésére is. Horváth Lajos, Lesták Zoltán, Pernitz Ákos, Szarvas Levente, Szlávik András és Tóth László két év készület után részesül az egyházi rend első fokozatában.

Győri Egyházmegye:
Június 17-én, szombaton 10 órakor Győrben a Loyolai Szent Ignác- (bencés) templomban Veres András megyéspüspök ünnepi szentmise keretében áldozópappá szenteli Magyaros László diakónust.

Hajdúdorogi Főegyházmegye:
Június 18-án, vasárnap, 10 órától Máriapócson Kocsis Fülöp metropolita pappá szenteli Lakatos Péter diákonust.

Kalocsa-kecskeméti Főegyházmegye:
Június 29-én, csütörtökön Kalocsán Szent Péter és Szent Pál apostolok főünnepén délelőtt 10 órakor a kalocsai Főszékesegyházban Bábel Balázs érsek két diakónust szentel áldozópappá.

Kaposvári Egyházmegye:
Június 24-én, szombaton 10.30 órakor Kaposváron a székesegyházban Varga László kaposvári püspök Kisivan Csabát (Kaposvár)  diakónussá szenteli.

Miskolci Egyházmegye:
Június 10-én, szombaton 10 órakor a Nagyboldogasszonyról nevezett Püspöki Székesegyházban Miskolcon, (Búza tér) Orosz Atanáz püspök áldozópappá szenteli Balogh Győző diakónust.
Október 7-én, szombaton 10 órakor Nagyboldogasszonyról nevezett Püspöki Székesegyház (Miskolc, Búza tér) Orosz Atanáz püspök áldozópappá szenteli Salai Szabolcs diakónust.

Nyíregyházi Egyházmegye:
Június 25-én, vasárnap 11 órakor Máriapócson (4326 Máriapócs, Kossuth tér 25.) Erdei Tamás diakónust pappá szenteli Manuel Nin püspök, görögkatolikus apostoli exarcha.

Pannonhalmi Főapátság:
Augusztus 6-án, vasárnap Pannonhalmán a Szent Márton Bazilikában Jurinka Szilveszter testvért diakónussá szenteli Várszegi Asztrik főapát-püspök.
Augusztus 29-én, kedden Bakonybélben a Szent Mauríciusz Monostorban Mari Günter testvér ünnepélyes fogadalmat tesz Várszegi Asztrik főapát-püspök.

Pécsi Egyházmegye:
Június 17-én, szombaton 10 órakor a Pécsi Székesegyházban (7621 Pécs, Dóm tér 1.) Udvardy György megyéspüspök Sas Norbertet pappá és Fekete Zoltánt diakónussá szenteli. A hagyományoknak megfelelően a szentelést megelőzően a szentelendőkért éjszakai gyalogos zarándoklat indul június 16-án 17 órakor Mecseknádasdról, az Árpád-kori Szent István-kápolnától Püspökszentlászlóra. Ott 20.00 órakor Udvardy György pécsi megyéspüspök szentmisét mutat be, majd agapét tartanak. A zarándoklat ezután éjszaka folytatódik Pécsre.

Székesfehérvári Egyházmegye:
Június 24-én, Székesfehérváron az egyházmegye hagyományának megfelelően Keresztelő Szent János születésének ünnepén pap- és diakónusszentelés lesz a Székesegyházban. A szertartásra délelőtt 10 órakor kerül sor, melynek keretében a Spányi Antal megyéspüspök pappá szenteli Visnyei László diakónust, és diakónussá szenteli Rohrbacher János akolitust.

Szombathelyi Egyházmegye:
Június 17-én, szombaton 10 órakor Szombathelyen a Székesegyházban Kaszás Csaba diakónust szenteli áldozópappá szenteli dr. Pápai Lajos, nyugalmazott győri megyéspüspök.

Váci Egyházmegye:
Július 1-én, szombat 10 órakor a Váci Egyházmegyében Beer Miklós megyéspüspök diakónussá szenteli Kovács Zsoltot és Torma Zsolt Joelt, valamint állandó diakónussá szenteli Lauer Tamást (Kistarcsa), Dénes Jánost (Lőrinci), Molnár Andrást (Szente).

Veszprémi Főegyházmegye:
Június 16-án, pénteken veszprémi Szent Margit templomban (8200 Veszprém, Szent Margit park 1.) Márfi Gyula érsek Bacsa Dávidot, Gyulay Pétert és Varga-Csikász Bencét pappá szenteli.
Június 17-én a hévízi Szentlélek templomban (8380 Hévíz, Széchenyi utca) Tóth Gábort szenteli pappá a főpásztor.