Regina Pacis Közösség

A közösség hivatása: kontemplatív-szociális.

A Regina Pacis Közösséget 1986-ban egy olasz házaspár, Alessandro Nottegar és Luisa Scipionato alapította Veronában. Előzőleg három kislányukkal éveket töltöttek el Brazíliában, hogy a legszegényebbeket szolgálhassák. Sandro mint önkéntes orvos dolgozott a szegények és leprások között. Miután visszatértek Olaszországba, ösztönzést kezdtek érezni arra, hogy új küldetésben szolgálják az Urat. Rövidesen a Nottegar házaspár körül egy kis imaközösség alakult ki. 1986-ban a Gondviselés rendkívüli segítségével egy nagy házhoz jutott a közösség, amely „Regina Pacis” néven kezdte meg közös életét és tevékenységét. Nem sokkal ezután Sandro váratlanul meghal és így az Úr a kereszt jelével pecsételte le az új művet.

Közösségük a különböző hivatások tiszteletben tartásával törekszik az evangélium megélésére, különösen az egyszerűségben, az alázatban és a kereszt szeretetében. Így a családosok, szerzetesek, laikusok, – mindenki saját életállapotának megfelelően – megosztják egymással az imádság, a szolgálat és felüdülés óráit.

A Regina Pacis családja három ágból tevődik össze: az együtt élő belső közösségből, a világban élő külső közösségből és a baráti körből.

A közösség az Atya iránti bizalomteljes ráhagyatkozás légkörében él. A közösség szíve Jézus, akiben az egység és kiengesztelődés állandó forrása található. A Krisztus-követés mintaképe pedig Mária, akinek anyai oltalmában bízva élnek. Meghatározó jellemző: az ima, az elfogadó szeretet, a szegények szolgálata és az evangelizáció.

A napi szentmise, a szentségimádás, a liturgikus és a dicsőítő ima, a Szentlélek segítségül hívása adják közösségük életének és küldetésének megtartó és előrevivő erejét. Az elfogadó szeretet gyakorlásában és a missziós szolgálatban fejeződik ki az evangélium iránti elkötelezettség az Úr szolgálatára a szenvedőkben és a szegényekben.

A közösség missziós küldetését jelenleg Brazíliában és Magyarországon teljesíti. Quixada-i (Brazilia) iskolában 450 gyermeket fogad be ingyenesen a környék legszegényebb gyermekei közül, külön foglalkozva az alultáplált gyermekekkel.

A magyarországi missziós tevékenységet 1993-ban Budapesten kezdték el, a Herminamezői Szentlélek plébánia plébánosának kérésére.

Szociális, karitatív tevékenységet folytatnak több irányban. Elsősorban idős, beteg, otthonukban egyedül élő személyek gondozását végezik. Támaszt nyújtanak nekik, meghallgatják őket, segítenek nekik a mindennapi élet kisebb-nagyobb problémáinak megoldásában.

A közösség minden hónapban lelkinapot tart fiatal házaspárok részére is, miközben a gyerekeket külön program várja. Ennek eredményeként minden évben családos nyári tábort rendeznek.

Szombatonként játszóház fogadja a kicsiket, ahol a kötetlen játék mellett fontos szerepet kap egyéb fejlesztőhatású tevékenység is (pl.: mese, dalosjáték, barkácsolás stb.). Hetente egyszer a gyerekek számára zene ovit, játékos zenei képességfejlesztő foglalkozásokat tartanak.

Mindezen programok mellet péntekenként a fiatalokkal találkoznak. A szentségimádás és tanítás után mindig jut idő kötetlen beszélgetésre, közös szórakozásra, agapéra. Havonta egyszer lelki napot szerveznek számukra.

Kéthetenként vasárnap szeretettel várják a Budapesten élő olasz testvéreket közösségük kápolnájába olasz nyelvű szentmisére.

Egyházjogi státusza: egyházmegyei jogú krisztushívők hivatalos társulása.
A közösség jogi személy.

A közösség nemzetközi központja:
Luisa Nottegar Responsabile
Cím: Via Bonuzzo S. Anna, 11; I-37128 Verona; Olaszország
Tel.: 0039+(45)55-12-92;
Fax: 0039+(45)87-00-642

A közösség magyar központja:
Regina Pacis Közösség

(élettér, növendékképzés, szolgálat)
Rinaldi Marta CRP képviselő
Cím: 1147 Budapest, Argentína tér 2/A.
Tel./Fax: (1)383-6031;
E-mail: regina.pacis.bpgmail.com

A közösség honlapja:

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?