Püspöki körút Észak-Amerika magyarjainál
2008. március 31., hétfő 11:02

Cserháti Ferenc, a külföldön élő magyarok püspöke április 1-21. között lelkipásztori utat tesz az Amerikai Egyesült Államokban és Kanadában. Felkeresi a magyar egyházközségeket, találkozik egyházmegyei vezetőkkel, lelkipásztorokkal és a magyar hívekkel. A Biblia éve alkalmából előadást is tart.

A főpásztor útja első állomásaként a matawani bazilita kegyhelyet látogatja meg New Jersey-ben április 2-3. között, ahol 3-án előadást tart a Biblia évéhez kapcsolódóan és szentmisét mutat be a helyi papsággal együtt.

Az ugyancsak New Jersey-ben levő passaici Szent István Magyar Plébániát április 5-én keresi fel, másnap a New York-i Szent István-templomban és a New Brunswick-i Szent László-templomban celebrál szentmisét.

Dennis J. Sullivan New York-i segédpüspök április 7-én fogadja a magyar püspöki kar tagját. Clevelandben Richard G. Lennon püspökkel és Roger Gries segédpüspökkel is találkozik április 9-én, és a Szent Imre-templomban mutat be misét. Cserháti Ferenc másnap Buffalóban találkozik a környék magyarjaival, a rákövetkező nap pedig megkezdi kanadai körútját Wellandban, a Magyarok Nagyasszonya Plébánia vendégeként.

A courtlandi Szent László-templomban április 12-én, a torontói Szent Erzsébet-templomban 13-án mutat be szentmisét az esztergom-budapesti segédpüspök. Ezt követően a mississauga-i Queen of Apostle Renewal Centerben tartózkodik a főpásztor, ahol április 15-én elődjével, Miklósházy Attila nyugalmazott püspökkel pontifikálja a szentmisét. A londoni (Kanada) Szent Patrik-templom magyar közösségét április 16-án keresi fel a püspök, két napra rá pedig a montreáli érsekséget látogatja meg.

A montreáli Magyarok Nagyasszonya Plébánia idén ünnepli alapításának 80. évfordulóját, a jubileumi évet Cserháti Ferenc nyitja meg szentmise keretében április 19-én. A külföldi magyarok püspöke április 20-án Hamiltonban fejezi be észak-amerikai körútját, ahol római és görög katolikus hívekkel is találkozik.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.