Jó Pásztor vasárnap – hivatások világnapja
2008. április 11., péntek 12:09

A Katolikus Egyházban a húsvétot követő negyedik vasárnapot Jó Pásztor vasárnapjának nevezik, mely egyben a papi hivatások világnapja is. E nap idén április 13-ára esik. Ekkor a szentmiséken világszerte papjaikért és új papi hivatásokért imádkoznak a hívek. Hazánkban a hatmillió katolikus hívőre 2300 pap jut, vagyis egy papra 2600 hívő.

XVI. Benedek pápa az idei világnap alkalmából a hagyományoknak megfelelően üzenetet intézett a hívekhez Hivatások az Egyház missziós szolgálatában címmel, melyben leszögezi: papjai által Jézus ma is jelen van az emberek között mindenhol a világon.

Az 1,13 milliárd hívet számláló Katolikus Egyháznak jelenleg 407 ezer papja van, akiknek kétharmada egyházmegyés, egyharmada pedig szerzetes. Afrika és Ázsia fiatal egyházainak köszönhetően világviszonylatban a papok és a papi hivatásra készülők száma az utóbbi években növekedett. Azonban Európában, így hazánkban is súlyos gondot jelent a lelkipásztorok évről évre növekvő átlagéletkora, a betöltetlen, és ezért más plébániákhoz csatolt lelkipásztori állomáshelyek számának növekedése, a papi hivatást választók viszonylag alacsony száma.

Bosák Nándor debrecen-nyíregyházi megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia hivatásgondozásért felelős tagja körlevelében arra kéri a híveket, hogy minden egyházközségben havonta egyszer végezzenek szentségimádást papi hivatásokért. Felhívja a figyelmet, hogy sok hivatás az oltár körüli szolgálatból indul ki, ezért nagy gondot kell fordítani arra, hogy a fiatalok a templomban, a szentségek vételénél megtapasztalják az istenszolgálat örömét.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Beteljesedett!