Keresztény édesanyák találkozója
2008. május 19., hétfő 12:23

Erdő Péter bíboros mutatott be ünnepi szentmisét a Keresztény Édesanyák Szent Mónika Közösségének országos találkozóján május 17-én a váci székesegyházban.

A találkozón jelen volt Ramón Jiménez madridi Ágoston-rendi szerzetes, a világ különböző országaiban működő közösségek koordinátora, aki e szavakkal fordult a résztvevőkhöz: „Az édesanyák imája mindig meghallgatásra talál. Szent Mónika példáját követve kérjük a Szűzanyát, vigye kéréseinket Jézus elé. Kérlek benneteket, ne lankadjatok az imában, és bízzatok abban, hogy gyermekeitek megtérnek, visszatérnek a Jézushoz vezető útra. Higgyünk abban, hogy a társadalom megváltozhat, hiszen az édesanyák imája családokat, társadalmat épít. Nagy szükség van tehát az imádságra. Isten áldjon meg benneteket, édesanyák!”

Az esemény házigazdája Varga Lajos váci segédpüspök volt. A több mint ezer – az ország különböző plébániáiról és a határon túlról érkezett – résztvevő közösen imádkozott a gyermekek és az ifjúság hitéért, megtéréséért.

A Keresztény Édesanyák Szent Mónika Közössége 1987-ben alakult meg Madridban az Acción Católica ülésén jelen lévő, gyermekeik hitéért aggódó és tenni akaró édesanyák kezdeményezésére. Hazánkba Róna Gábor jezsuita szerzetes hozta el Ecuadorból 1992-ben. Az első plébániai közösség Kalocsán jött létre, mára azonban szinte az egész országra, sőt a határokon túlra is kiterjed az „imaháló”. A magyarországi közösség fővédnöke Erdő Péter bíboros.

A közösséghez mindazok csatlakozhatnak, akik vállalják, hogy rendszeresen – naponta, illetve hetente egyszer az Oltáriszentség előtt – elmondják a közösség imáját.

Hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek!

Szent Márk evangélista

Zsidó papi családból származott. Zsidó neve: János. Az Úr szenvedése idején még ifjú volt.