Megválasztották az MKPK új titkárát és a titkárság irodaigazgatóját
2008. június 3., kedd 14:52

Mohos GáborA Magyar Katolikus Püspöki Konferencia nyári ülésének első napján, június 3-án Német László eddigi titkár püspöki kinevezése miatt megválasztották a testület új titkárát Mohos Gábor személyében.

Az új titkár 1973. szeptember 11-én született Budapesten. A Pannonhalmi Bencés Gimnáziumban érettségizett 1992-ben. Az Esztergomi Hittudományi Főiskolán, majd a Pápai Gergely Egyetemen és az Alfonziánumban végezte teológiai tanulmányait a Római Egyházmegyei Nagyszeminárium növendékeként, majd a Pápai Magyar Intézet ösztöndíjasaként. 1999-ben szentelték pappá. Szentendrén volt káplán 1999-től, majd a budapesti Rózsák terén. 2003-tól Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek titkára.
Az MKPK új titkára július 1-jével lép hivatalba.

A nyár folyamán az MKPK Titkárságának irodaigazgatói posztján is váltás történik: Sánta János eddigi irodaigazgatót augusztus 1-jével Héray András FSO váltja.

Héray András 1972. január 16-án született Budapesten. A győri Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumban érettségizett 1990-ben. A Budapesti Műszaki Egyetem Közlekedésmérnöki Karán szerzett diplomát 1995-ben. Ugyanebben az évben belépett a Krisztus Ügye Lelki Család (FSO) pápai jogú szerzetesi közösségbe. Teológiai tanulmányait a rend római szemináriumában végezte. 2004-ben szentelték pappá. Szentelése óta Kispest-Wekerle-telepen káplán, egyidejűleg központi szolgálatot végez az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyében. 2006-tól Erdő Péter bíboros CCEE elnöki munkáját segíti titkárként.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Amit hirdetek, úgy hirdetem, amint az Atya mondta nekem.

Szent György vértanú

Tisztelete valószínűleg a palesztinai Liddából ered. Rengeteg legenda tanúsítja, hogy nagyon népszerű szent a keleti és nyugati Egyházban.

Sigmaringeni Szent Fidél pap, vértanú

Jogot és teológiát tanult. Az egyetemi évek diákmulatságait elkerülte, inkább imádságra fordította szabad idejét.