Papszentelések szerte az országban
2008. június 12., csütörtök 12:02

Június a pap- és diakónusszentelések hónapja. Június 14-én Esztergomban, Pécsett, Szegeden és Veszprémben szentelik fel új papjaikat a megyéspüspökök, és a következő hétvégeken szinte valamennyi székesegyházban hasonló szentségkiszolgáltatásra kerül sor.

Ebben az esztendőben 48 pappal gazdagodik a magyar egyház, közülük 10-en szerzetesek. A legtöbb újmisést idén Esztergomban és Vácott szentelik, 8-8 főt. Kalocsán hat, a többi egyházmegyében pedig egy vagy kettő a szentelendők száma. Idén a Tábori Püspökség is gyarapodik egy újmiséssel. A szerzetesek közül hárman a premontrei kanonokrend, ketten a ciszterci rend tagjai. A verbitáknál és a piaristáknál pedig már a tavasz folyamán sor került a papszentelésre. Az idei újmisés létszám csak egy fővel alacsonyabb, mint az elmúlt esztendőben (49), de több, mint 2006-ban, amikor 36 papot szenteltek.

Hazánkban a 2007-es adatok szerint 1949 egyházmegyés és 358 szerzetes pap működik, az egyházmegyés papnövendékek száma 242.

A papszentelések időpontjáról részletes információ a Magyar Kuríron található.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?