Országos Szent Jobb-körmenet
2008. augusztus 19., kedd 15:04

Az idei esztendőben is a korábbi évek gyakorlata szerint rendezik meg augusztus 20-án Budapesten a Szent István-napi ünnepséget. A Szent Jobbot reggel 8 órakor helyezik ki tiszteletadásra a Szent István-bazilikában.

Délelőtt 10 órakor Ternyák Csaba egri érsek mutat be szentmisét a bazilikában.

Az ünnepi szentmise és az azt követő országos Szent Jobb-körmenet a bazilika előtti téren 17 órakor kezdődik. A szentmisét Erdő Péter bíboros mutatja be, a szentbeszédet Majnek Antal munkácsi megyéspüspök mondja.

A körmenetben a Szent Jobb előtt az Apostoli Szentszék által elismert szerzetes- és lovagrendek, az apostoli élet társaságai, valamint a plébániák zarándokcsoportjai vonulhatnak. A rendezők kérik: a csoportok részvételi szándékukat jelezzék a Szent István-bazilika címén. (1051 Budapest, Hercegprímás u. 7. ,Tel.: 1/317-2859, fax: 1/338-2151)

Esztergom–Budapesti Főegyházmegye

Hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek!

Szent Márk evangélista

Zsidó papi családból származott. Zsidó neve: János. Az Úr szenvedése idején még ifjú volt.