Az Egyház és az európai egységesülési folyamat
2008. szeptember 15., hétfő 11:51

Erdő Péter bíboros tartott előadást szeptember 13-án a Krakkóban megrendezett, Az Egyház és az európai egységesülési folyamat című kétnapos tanácskozáson.

A konferencián részt vett Donald Tusk lengyel miniszterelnök, valamint Hans Gert Pöttering, az Európai Parlament elnöke. A tanácskozást Stanislaw Dziwisz bíboros nyitotta meg szeptember 12-én, az első előadást Angelo Sodano bíboros tartotta Európa jövője - A keresztények félelmei és reménye címmel.

A kétnapos tanácskozást a krakkói Pápai Teológiai Akadémia, a lengyelországi Konrad Adenauer Alapítvány és a luxemburgi Robert Schuman Alapítvány rendezte a COMECE és az Európai Néppárt közreműködésével.

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.