Megválasztották a CCEE új főtitkárát
2008. október 1., szerda 16:03

Az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának Esztergomban ülésező közgyűlésén október 1-jén a fő téma a média és az Egyház kapcsolata volt. Az egyes püspöki konferenciák tapasztalatait Jean-Michel Léandri di Falco francia püspök, a CCEE sajtóbizottságának elnöke foglalta össze. A nap folyamán megválasztották a testület új főtitkárát, a portugál Duarte da Cunha atya személyében.

Az új főtitkár a lisszaboni érsekség papja, 1968-ban született, 1993-ban szentelték pappá. A lisszaboni katolikus egyetemen pasztorális teológiából szerzett tudományos fokozatot, majd a római Pápai Gergely Egyetemen 1995-ben licenciázott és 1998-ban doktorált.

Duarte de Cunha 1997–2000 között a Lisszaboni Pátriárkátus főtitkára és az érsekség családbizottságának titkára volt. 1998-ban magánintézetet alapított bajba jutott várandós nők számára, és egy árvaház lelkésze volt. 2000-2004 között a portugál katolikus egyetemen az Egyház társadalmi tanításának professzora, és 2002–2005 között ugyanitt a családdal foglalkozó tudományos intézet elnöke. Vendégoktatóként ezekben az években tanított a kelet-timori nagyszemináriumban is. Számos publikációja van, melyek témája a család, Szent Tamás teológiája illetve az Egyház szociális tanítása. Anyanyelvén kívül beszél olaszul, angolul, franciául és spanyolul.

Beteljesedett!