Zárul a Biblia éve
2009. január 17., szombat 09:19

Az ökumenikus imahét nyitó istentiszteletével zárul a Magyar Katolikus Egyház, a Magyarországi Református Egyház és a Magyarországi Evangélikus Egyház által 2008-ra közösen meghirdetett Biblia éve január 18-án 19 órakor a Szent István-bazilikában. Szentbeszédet mond Erdő Péter bíboros, az MKPK elnöke, igét hirdet Bölcskei Gusztáv református püspök.

A Biblia évét D. Szebik Imre nyugalmazott evangélikus püspök, a Magyar Bibliatársulat elnöke zárja be. A liturgián részt vesznek a Magyar Egyházak Ökumenikus Tanácsa tagegyházainak püspökei, vezető lelkipásztorai.

Az esztendő kiemelkedő programjairól beszámolót olvashatnak honlapunkon a Biblia éve rovatban.

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.