Pünkösdi egyházmegyei napok
2009. május 29., péntek 11:16

A Szentlélek kiáradásának ünnepén, pünkösdkor hagyományosan egyházmegyei napot tartanak több hazai püspökség szervezésében.

Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye hagyományosan a máriaremetei kegytemplom kertjében rendezi a Karizmák Ünnepét, ahol egy-egy pasztorációs területhez kapcsolódóan mutatkoznak be az egyházmegye katolikus közösségei, intézményei. A részletes program a főegyházmegye honlapján olvasható.

Az Egri Főegyházmegye területén fekvő Sárospatakon háromnapos programsorozattal emlékeznek a város szülöttére, Árpád-házi Szent Erzsébetre. Ternyák Csaba egri érsek ünnepi szentmisét mutat be és vezeti azt követően a körmenetet június 1-jén 10.30-kor. A XVII. Pünkösdi Szent Erzsébet-ünnep keretében pünkösdvasárnap az Árpád-házi királylány korát idéző zenés, kosztümös menet jelenetei felidézik a szolgáló szeretet szentjének életét, majd szentmisét mutatnak be a Rákóczi-vár kápolnájában 18 órakor.
A sárospataki Szent Erzsébet-napok részletes programja itt letölthető.

Mosonmagyaróváron tartja családi napját a Győri Egyházmegye június 1-jén. A nap folyamán bemutatkoznak az egyházmegye iskolái és más intézményei, gyerekeknek, fiataloknak és családoknak szóló színes programokkal, színpadi előadásokkal várják az érdeklődőket. A rendezvény jótékony célú, a nap bevételét Kárpátalján élő rászorulóknak ajánlják fel. Az elmúlt két esztendő családi napjai alkalmával a Munkácsi Egyházmegye számára közel másfélmillió forint adomány gyűlt össze. A családi nap programja a Győri Egyházmegye honlapján olvasható.

Ötödik alkalommal rendez egyházmegyei juniálist a Székesfehérvári Egyházmegye Balinkán. „Szeretettel hívom egyházmegyénk hívő közösségét, hogy pünkösdhétfőn szentségimádással, közös szentmisével imádkozzunk nemzetünkért és tapasztaljuk meg az emberi kapcsolatok elevenítő erejét, a közösség örömét! Osszuk meg életünket testvéreinkkel, hogy egymás példáján épüljünk és közös tanúságtételünk hatékonyabb legyen!” – írja meghívójában Spányi Antal megyéspüspök. A rendezvényre színes programokkal várják az egyházközségek tagjait, a híveket, családokat, egyedül élőket, kicsiket, fiatalokat, idősebbeket egyaránt!
Az egyházmegyei nap programja itt letölthető.

A Biblia évében a Somló-hegyen felállított a Jézus-ösvény mentén rendezi a családok juniálisát a Veszprémi Főegyházmegye Családpasztorációs Munkacsoportja. A nap programja megtalálható a devecseri plébánia honlapján.

Amit hirdetek, úgy hirdetem, amint az Atya mondta nekem.

Szent György vértanú

Tisztelete valószínűleg a palesztinai Liddából ered. Rengeteg legenda tanúsítja, hogy nagyon népszerű szent a keleti és nyugati Egyházban.

Sigmaringeni Szent Fidél pap, vértanú

Jogot és teológiát tanult. Az egyetemi évek diákmulatságait elkerülte, inkább imádságra fordította szabad idejét.