Zárul a millenniumi év Pécsett
2009. november 18., szerda 08:38

Az egy évvel ezelőtt, advent első vasárnapján megnyitott millenniumi esztendő a végéhez közeledik. A több tízezer embert megmozgató színes, programokkal teli időszak végén Mayer Mihály pécsi megyéspüspök levélben fordult papjaihoz és a hívekhez azzal a kéréssel, hogy szeretné, ha méltó módon zárulna a Pécsi Egyházmegye millenniumi időszaka.

A millenniumi esztendő célja az volt, hogy a hívek megerősödjenek hitükben, megtapasztalják a közösség és az összetartozás felemelő érzését, és újult erővel folytassák közös utukat Krisztus nyomában.

A záróünnepség napján, november 28-án reggel 8 órától szentségimádás lesz a bazilikában, majd 10 órakor Paskai László bíboros, nyugalmazott esztergom-budapesti érsek vezetésével ünnepi szentmisével zárul a millenniumi év, délután pedig lehetőség nyílik arra, hogy az idelátogatók megismerjék mindazt a kulturális és szellemi értéket, amelyet az egyház Pécsett az ezer év alatt teremtett. Ezért ingyenesen látogatható lesz a székesegyház, a kincstár, a Dómmúzeum, a püspöki kripta, a püspöki palota kertje, valamint az Egyetemi Könyvtárban található Klimo Könyvtár.

Pécsi Egyházmegye/Magyar Kurír

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?