Iványi Balázs kapta az idei Szalézi Szent Ferenc-sajtóösztöndíjat
2010. január 22., péntek 19:30

Szalézi Szent Ferenc, az újságírók védőszentje ünnepéhez kapcsolódva január 22-én ünnepi szentmisét mutattak be a médiában dolgozókért a budapesti Egyetemi templomban. Ezt követően adta át a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia nevében Erdő Péter bíboros a genfi püspökről elnevezett sajtóösztöndíjat a Központi Papnevelő Intézet dísztermében.

Az újságírói hivatás megbecsülésének jeléül a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2001-től minden évben ösztöndíjjal támogatja a média egy-egy munkatársát a keresztény értékrend szakmailag megalapozott és hiteles képviseletének elősegítéséért a nem egyházi sajtóban.

A püspöki konferencia jelölései alapján a püspökök testülete ebben az évben Iványi Balázsnak, a Heti Válasz újságírójának adományozza a Szalézi Szent Ferenc-sajtóösztöndíjat. A díjazott eddigi munkásságával tanúbizonyságot tett a keresztény értékrend követéséről és azt szakmailag igényesen képviseli a hazai tömegtájékoztatásban.

* * *

Iványi Balázs 1979-ben született Székesfehérváron. Felsőfokú tanulmányait a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karán végezte. Diplomáját 2004-ben szerezte meg írott sajtó szakirányon. Jártas az angol, az olasz és a latin nyelvekben. Az internetes újságírást a gondola.hu hírportálnál sajátította el, de dolgozott sajtótitkárként és médiafigyelőként is az Országgyűlési Irodaházban. Később a Magyar Katolikus Rádióban bizonyította sokoldalú szakmai felkészültségét. Nemcsak a hírszerkesztőség vezetőjeként, hanem közéleti témájú riport- és magazinműsorok szerkesztőjeként is kivívta a hallgatók elismerését. 2008 februárjától megbecsült munkatársa a Heti Válasz Üzlet rovatának. Neve szinte egybeforrt a hetilap Magyarok a piacon nevet viselő, népszerű interjúsorozatával. Száznál is több kis- és nagyvállalkozó élet- és sikertörténetét mutatta be olvasóinak, interjúi – gyűjteményes kötetben összefoglalva – könyv formájában is megjelentek tavaly. 2008 novemberében eddigi munkájának elismerése gyanánt Magyar Sajtó kategóriában Junior Príma díjjal jutalmazták. Az újságírást azonban nemcsak gyakorolja, hanem tanítja is: jelenleg a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Kommunikációs Tanszékén óraadó tanár.

MKPK Sajtószolgálat

Képek: Wágner Csapó József