A megszentelt élet Jézus Krisztus radikális követése
2010. február 4., csütörtök 13:16

A megszentelt élet valóban Jézus Krisztus radikális követése, a szentté válás és az Egyházban való különleges megszentelődés kitüntetett útja – mondta Juliusz Janusz érsek, apostoli nuncius a magyarországi Férfi Szerzeteselöljárók Konferenciája plenáris ülése alkalmából bemutatott szentmisén, február 3-án.
A testület február 3-án és 4-én ülésezik Várszegi Asztrik pannonhalmi főapát vezetésével Érden, a ciszterci nővérek monostorában.

A szentmisére és az esti imaórára együtt került sor, a liturgia magyar és latin nyelven zajlott. Juliusz Janusz apostoli nuncius homíliájában többek között kiemelte: „szekularizált világban élünk, amely telve van egoizmussal, amelyet a konzumizmus jellemez, ahol Isten Igéjét nem szívesen hallgatják. Nehéz dolog egy olyan társadalomban prédikálni az igazságot, amely nem ismeri el Istent, nem veszi figyelembe az egyetemes értékeket, az örök értékeket; egy olyan társadalomban, amelyben a relativizmus dominál.” Ez a tény nem valami új a kereszténység kétezer éves történelmében – mondta Juliusz Janusz érsek: „Talán ez az a pillanat, amelyben az Úr meg akarja újítani az Egyházat és a társadalmat éppen a szent emberek által, olyanok által, akik az ellentmondás jelei.”

(Juliusz Janusz homíliája teljes terjedelmében a Magyar Kurír Dokumentumok rovatában olvasható.).

A konferencián a napirend szerint Urbán József piarista tartományfőnök A papság éve – szerzetespap címmel, Várszegi Asztrik bencés főapát Szerzetesközösségeink helyzete a magyar társadalomban és egyházban címmel tart előadást, Orosz Lóránt ferences, valamint Deák Hedvig domonkos nővér, a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola rektora és rektorhelyettese a hazai szerzetesi utánpótlás képzését végző intézmény helyzetéről számol be.

Képek: Fehér János

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.