Lelkipásztori út Észak-Amerikába
2010. június 4., péntek 11:36

Cserháti Ferenc, a Magyar Katolikus Püspöki Konferenciának a külföldi magyarok lelkipásztori gondozásáért felelős tagja június 5. és 22. között végez pasztorális látogatást Kanadában és az USA-ban.

Az esztergom-budapesti segédpüspök a torontói Árpád-házi Szent Erzsébet-templomban kezdi idei kanadai látogatását, ahol június 6-án, vasárnap 10.30-kor szentmise keretében bérmálást végez. A délután során a főpásztor találkozik elődjével, Miklósházy Attila ny. püspökkel. Június 7-9. között részt vesz a Kanadai Magyar Papi egység lelki programján Ancasterben. Cserháti Ferencet a kanadai Londonban június 9-én fogadja Ronald Peter Fabbro megyés főpásztor, a külföldi magyarok püspöke ezután a helyi Szent Mihály-templomban mutat be szentmisét, amelyen John M. Sherlock ny. londoni megyéspüspök is részt vesz.

Június 10-én, csütörtökön a courtland-i Szent László Magyar Katolikus Közösséget keresi fel a főpásztor, 18.30-kor celebrál körükben szentmisét. Június 12-én, pénteken a Szent Imre Magyar Egyházközség fogadja a püspököt Edmontonban, ahol 16 órakor veszi kezdetét a püspöki szentmise. Másnap 10.30-kor a calgaryi Szent Erzsébet-templomban mutat be szentmisét Cserháti püspök.

Június 15-16-án már az Amerikai Magyar Katolikus Papok Szövetségének vendégeként vesz részt a papok chicagói találkozóján. Június 17-éna Notre Dame Katolikus Egyetemet tekinti meg és a Prokop Péter festményeivel díszített Magyarok Nagyasszonya-templomot látogatja meg a segédpüspök. A chicagói Szentháromság-templomban június 19-én, szombaton 16 órakor, a Szent István magyar templomban június 20-án, vasárnap 10 órakor mutat be szentmisét. Június 20-án Francis George chicagói bíboros érsekkel, az Amerikai Katolikus Püspöki Konferencia elnökével folytat megbeszélést, végül június 21-én John Manz chicagói segédpüspökkel találkozik.

Én vagyok az út, az igazság és az élet.