A történelmi egyházak vezetőivel találkozott az egyházügyi államtitkár
2010. augusztus 26., csütörtök 12:10

Szászfalvi László, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára 2010. augusztus 25-én fogadta hivatalában Dr. Erdő Péter bíborost, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnökét, Dr. Bölcskei Gusztáv püspököt, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnökét, Ittzés Jánost, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspökét, valamint Dr. Feldmájer Pétert, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének elnökét.

A megbeszélésre a magyar társadalom érdekében végzett közös munka előremozdításának szándékával, a partnerség szellemében került sor. A találkozón a résztvevő felek egyetértettek abban, hogy komoly elmozdulás történt az állam és egyházak közötti bizalom helyreállítása terén, valamint hangsúlyozták a kapcsolatok stabilizálásának és kiszámíthatóságának fontosságát.

Budapest, 2010. augusztus 25.

KIM Kormányzati Kommunikációért Felelős Államtitkárság

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.