A Szentatya magyarul emlékezett meg a vörösiszapömlés áldozatairól és károsultjairól
2010. október 13., szerda 17:28

„Szeretettel köszöntöm a magyar híveket, különösen azokat, akik Miskolcról, Tesmagról, Gödről, Dányból és Kislétáról jöttek. Megemlékezem a kolontáriakról, akiknek el kellett hagyniuk otthonukat és mindenkiről, akiket a mérgező iszap sújtott. Imáimba zárom azokat, akik életüket veszítették. Szívesen adom apostoli áldásomat rátok és mindazokra, akik az érintettek segítségére sietnek. Dicsértessék a Jézus Krisztus!” – mondta a Szentatya az október 13-ai, szerdai általános kihallgatáson részt vevő magyar híveknek.

A Szent Péter-bazilika előtti téren tartott pápai általános kihallgatáson az egri főegyházmegyéjéből a váci egyházmegyéből, a hajdúdorogi görög katolikus egyházmegyéből és a szlovákiai besztercebányai egyházmegyéből érkezett zarándokok voltak jelen.

Magyar Kurír/katolikus.hu

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.