24 bíborost kreál a pápa a november 20-i konzisztóriumon
2010. október 20., szerda 14:40

XVI. Benedek pápa ma reggel az általános kihallgatás keretében konzisztórium összehívását hirdette ki november 20-ra, amelyen 24 bíborost fog kreálni, köztük húsz pápaválasztói joggal rendelkezőt. Az új bíborosok négy kontinensről származnak: 15 európai, négy afrikai, négy amerikai és egy ázsiai.
A következő konzisztóriumon, amely a harmadik lesz XVI. Benedek pápasága alatt, bíborosi birétumot kap: Angelo Amato érsek, a Szenttéavatási Ügyek Kongregációjának prefektusa; Mauro Piacenza érsek, a Papi Kongregáció prefektusa; Gianfranco Ravasi érsek, a Kultúra Pápai Tanácsának elnöke; Fortunato Baldelli főpenitenciárius; Velasio De Paolis, a Szentszék Gazdasági Ügyei Prefektúrájának elnöke. A Kúrián tevékenykedő egyházi személyek közül bíborossá lesz még kreálva Raymond Leo Burke érsek, az Apostoli Szignatúra legfelsőbb bíróságának prefektusa; Kurt Koch érsek, a Keresztény Egység Elősegítése Pápai Tanácsának elnöke; Robert Sarah érsek, a Cor Unum Pápai Tanács elnöke; Paolo Sardi érsek, helyettes camerlengo, a Máltai Lovagrend protektora és Francesco Monterisi érsek, a Falakon kívüli Szent Pál pápai bazilika főpapja. Az egyházmegyék főpásztorai közül bíborossá lesz kreálva Paolo Romeo palermói érsek; Reinhard Marx, münchen-freising érsek; Kazimierz Nycz, varsói érsek. Rajtuk kívül Donald W. Wuerl washingtoni érsek, Laurent Monsengwo Pasinya kinshasai érsek, Medardo Joseph Mazombwe lusakai nyugalmazott érsek, Malcom Ranjith Patabendige Don colombói érsek, Raymundo Damasceno Assis, Aparecida érseke, Quito nyugalmazott érseke, Raul Eduardo Vela Chiriboga és az alexandriai kopt pátriárka, Antonio Naguib. Végül a Szentatya négy nyolcvan év fölötti bíborost is kreál, akik így nem lesznek a pápát megválasztó konklávé tagjai. Ők a spanyol José Manuel Estepa Llaurens, nyugalmazott katonai ordinárius érsek; Elio Sgreccia, a Pápai Életvédő Akadémia korábbi elnöke; Domenico Bartolucci, a Sixtus-kápolna korábbi karnagya és a német Walter Brandmüller, a Történelemtudományok Pápai Bizottsága korábbi elnöke.

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.