A püspöki konferencia közleménye
2011. április 14., csütörtök 19:30

Az alábbiakban közöljük a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia közleményét.

Az már sokszor előfordult – különösen a véres üldözések előtt –, hogy az egyházat és az egyes hívő embereket következmények nélkül lehetett alaptalanul rágalmazni és gyalázni. Ami azonban most történt, amellett nem mehetünk el szó nélkül.

Az Index internetes honlapon Juliusz Janusz apostoli nuncius személyére aljas, obszcén rágalmakat zúdítottak, hazug állítások tömkelegét megfogalmazva a Szentszék és az egész egyház ellen is. A cikk szerzője nem riad vissza még az erőszakra és kegyetlenségre való felbujtástól sem.

A rágalmakat és ezt a fajta stílust a magyar katolikus közösség és minden jó ízlésű ember nevében a leghatározottabban visszautasítjuk és elítéljük. Valóban lehetséges, hogy ez a megnyilvánulás és ez a stílus ma Magyarországon megengedhető?

Budapest, 2011. április 14.

Magyar Katolikus Püspöki Konferencia

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.