Cserháti püspök Észak-Amerika magyarjainál
2011. május 12., csütörtök 15:49

Cserháti Ferenc, a külföldi magyarok lelkipásztori ellátásával megbízott esztergom–budapesti segédpüspök május 13. és 30. között lelkipásztori látogatást tesz az Amerikai Egyesült Államokban és Kanadában.

A főpásztor New Jersey államban kezdi meg körútját: május 14-én, szombaton a Nem Brunswick-i Szent László Magyar Plébániát keresi fel, másnap, a papi hivatások vasárnapján a passaici Szent István-templomban mutat be szentmisét és bérmál. Passaicban kerül sor május 16-án, hétfőn az Amerikai Magyar Katolikus Papok Szövetségének lelki napjára is, amelynek keretében az Amerikai Magyar Katolikus Liga is megbeszélést folytat.

Május 17-én, kedden Clevelandben folytatódik Cserháti Ferenc programja: az ottani Árpád-házi Szent Erzsébet-templomban is kiszolgáltatja a bérmálás szentségét szentmise keretében. A rákövetkező napon a toledói Szent István magyar templomot tekinti meg a püspök, majd este már Michiganben találkozik a magyar hívekkel a Szent Kereszt-templomban celebrált szentmisét követően.

Kanadában az ontariói Windsor hívei fogadják május 19-én az esztergom-budapesti segédpüspököt. Május 21-én, szombaton folytatódik a hivatalos program a kaliforniai San Pedróban, ahol délelőtt a Mindszenty-téren található 1956-os emlékművet is megtekinti a püspök, délután pedig a Juliánusz Barát és az Árpád-házi Boldog Erzsébet cserkészcsapatok évzáró ülésén vesz részt. Cserháti húsvét 5. vasárnapján, május 22-én német és magyar nyelvű szentmisét is bemutat a San Pedro-i Szent István magyar templomban, a délutánt pedig a silveradói Szent Mihály Apátság szerzetesei körében tölti.

Cserháti püspök május 24-26. között a Kanadai Magyar Papi Egység lelki programján vesz részt az ontariói Ancasterben. Május 26-án délután a St. Catharines-i Püspökségen találkozik Gerard P. Bergie megyéspüspökkel, majd a wellandi Keresztelő Szent János görög katolikus templomban vezet májusi litániát. Május 27-én a wellandi Magyarok Nagyasszonya-templomban mutat be szentmisét a külföldi magyarok lelkipásztori ellátásával megbízott főpásztor, majd elődjét, Miklósházy Attila SJ nyugalmazott püspököt látogatja meg.

Kanadai útjának utolsóelőtti napján, május 28-án, szombaton az ottawai Szent Erzsébet-templomban celebrál szentmisét a püspök, ezt követően az Ottawai Magyar Házban adnak tiszteletére fogadást. Vizitációjának befejezéseként május 29-én, vasárnap a montreali Magyarok Nagyasszonya-templomban celebrál szentmisét a külföldi magyarok főpásztora.

Én vagyok az élet kenyere.

Soubirous Szent Bernadett

Egy enyhe téli napon rőzsegyűjtés közben ragyogó fénnyel körülvett lányalakot látott meg a Gave folyócska partján levő sziklabarlangnál. Ijedtében Rózsafüzérét kapta elő, a kisértés gondolatát keresztvetéssel akarta elhessegetni. A jelenség is keresztet vetett a rózsafüzérével, Bernadettel együtt némán imádkozta a szentolvasót. A kis Bernadettel rőzsét gyűjtő társnői semmit sem láttak a jelenésből.