186 ezer órányi szentségimádással köszönti a világegyház a hatvan éve pappá szentelt Szentatyát
2011. június 28., kedd 14:56

Június 29-én, Szent Péter és Pál apostolok ünnepén lesz a hatvanadik évfordulója annak, hogy Joseph Ratzingert pappá szentelték a freisingi székesegyházban. A Papi Kongregáció különleges ajándékkal készül XVI. Benedek papi jubileumára: arra kéri a világ 3100 egyházmegyéjének püspökeit, hogy 60 órás szentségimádással adjanak hálát jubiláló egyházfőnkért, papságának minden egyes évéért egy órát ajánlanak fel. Kérjenek az Úrtól új, szent papi hivatásokat.

Az apostoli nunciusok által a világ minden püspökéhez elküldött levélben ez áll: „Különlegesen alkalmas pillanat ez arra, hogy a Szentatya köré gyűljünk, tanúságot tegyünk előtte hálánkról, szeretetünkről és arról, hogy egyek vagyunk vele az Istenért és az egyházért végzett szolgálatban…”

A szentségimádás 60 óráját meg lehet oldani egyben vagy részletekben június folyamán. A Papi Kongregáció útmutatást ad az imádságra vonatkozóan: azt kéri, Péter apostol személye legyen a központban; János evangéliumának 20. és 21. fejezetét, valamint Máté evangéliumának 16. fejezetét javasolja olvasmányként. A hívek imádságát kéri XVI. Benedek pápa életétért, hogy az Úr adjon neki egészséget, boldogságot, és védje meg minden bajtól. Kéri, hogy imádkozzanak a püspökökért, a papokért, a diakónusokért és az evangélium minden közvetítőjéért, hogy hűségesek legyenek hivatásukhoz. Imádságot kér az egyházért, a hivatásokért, a laikusokért és a meghalt papokért is.

Amint erről már korábban beszámoltunk: a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia is arra buzdítja a plébániákat és a közösségeket, hogy csatlakozzanak a felajánláshoz, amely Jézus Szentséges Szívének ünnepén, a papok megszentelődésének napján, július 1-jén fejeződhet be.

Forrás: Magyar Kurír

Amit hirdetek, úgy hirdetem, amint az Atya mondta nekem.

Szent György vértanú

Tisztelete valószínűleg a palesztinai Liddából ered. Rengeteg legenda tanúsítja, hogy nagyon népszerű szent a keleti és nyugati Egyházban.

Sigmaringeni Szent Fidél pap, vértanú

Jogot és teológiát tanult. Az egyetemi évek diákmulatságait elkerülte, inkább imádságra fordította szabad idejét.