Papszentelések 2012-ben
2012. június 15., péntek 13:25

Június hagyományosan a papszentelések hónapja. Az elkövetkezendő időszakban mintegy negyven újmisés pappal gazdagodik a Magyar Katolikus Egyház. Összeállításunkban részletesen megtalálhatják az idei pap- és diakónusszentelések időpontjait egyházmegyék szerinti bontásban.

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye:
Bosák Nándor debrecen-nyíregyházi megyéspüspök június 30-án 10 órakor a nyíregyházi társszékesegyházban pappá szenteli Hajdú István, Eiben Tamás és Nagy Zsolt diakónusokat, valamint diakónussá Reznek Ádám akolitust.
Október 10-én Rómában, a Sant'Ignazio-templomban szentelik diakónussá Törő András debrecen-nyíregyházi egyházmegyés kispapot.

Egri Főegyházmegye:
Ternyák Csaba egri érsek június 23-án, szombaton 10 órakor az egri bazilikában áldozópappá szenteli Czibere Zsoltot és Czapko Mihályt, Szűcs Gyulát pedig diakónussá.

Esztergom-Budapesti Főegyházmegye:
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek június 16-án, szombaton 10.30-kor az esztergomi bazilikában pappá szenteli Cseh Zoltán, Fejes Csaba, Kampfmüller Sándor, Kelemen László, Kulcsár Sándor és Szili András diakónusokat, valamint diakónussá Ádám Miklós és Lejtényi Emánuel ötödéves papnövendékeket.

Győri Egyházmegye:
Bors Imrét és Mogyorósi Márkot áldozópappá, Mészáros Miklóst és Végerbauer Richárdot diakónussá szenteli Pápai Lajos győri megyéspüspök június 22-én, pénteken a 10 órakor kezdődő szentmisében a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban.

Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye:
Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek június 23-án, szombaton 10 órakor Petőfiszállás-Pálosszentkúton áldozópappá szentel egy egyházmegyés diakónust és két pálos szerzetest.

Kaposvári Egyházmegye:
Balás Béla kaposvári megyéspüspök június 30-án, szombaton 10.30-kor a kaposvári székesegyházban pappá szenteli Horváth András és Tomanek Ferenc diakónusokat.

Miskolci Apostoli Exarchátus:
A Miskolci Exarchátusban ez év március 25-én már volt egy papszentelés, Szikora Benedeket szentelte pappá Orosz Atanáz püspök-exarcha. A második papszentelésre szeptember 8-án kerül sor Sajópálfalán, ekkor Polgári Bence diakónus fog pappá szentelődni.

Pannonhalmi Főapátság:
A Pannonhalmi Területi Apátságban idén július 11-én lesz papszentelés. Várszegi Asztrik püspök-főapát úr 17 órakor Bakonybélben Baán Izsák testvért szenteli pappá.

Pécsi Egyházmegye:
Udvardy György pécsi megyéspüspök a pécsi bazilikában június 16-án, szombaton 10 órakor szentmise keretében áldozópappá szenteli Porpáczy Attilát és diakónussá Dallos Tamást.

Szeged-Csanádi Egyházmegye:
Kiss-Rigó László püspök június 16-án, szombaton 10 órakor a szegedi székesegyházban szenteli pappá Fabisz Ákos, Köllő Sándor, Rosszel Norbert és Száva Szabolcs diakónusokat, a Szent Gellért Szeminárium növendékeit.

Székesfehérvári Egyházmegye:
Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök június 23-án, szombaton szenteli pappá Lukács Gábor Imrét, valamint diakónussá Helter Istvánt és Szeleczky Csabát.

Szombathelyi Egyházmegye:
A Szombathelyi Egyházmegyében június 23-án, szombaton 10 órai kezdettel a Sarlós Boldogasszony székesegyházban lesz pap- és diakónusszentelés. Kovács Józsefet diakónussá, Molnár Jánost, Óra Krisztiánt és Németh Csabát pedig pappá szenteli Veres András megyéspüspök.

Váci Egyházmegye:
Beer Miklós váci megyéspüspök a váci Szent Mihály-székesegyházban június 23-án, szombaton a 10 órai ünnepi szentmisén áldozópappá szenteli Berta Lászlót, Fekete Rolandot, Mihoc Valeriánt és Skravanek Gábort. A főpásztor Kantár Norbertet és Szabó Mihályt diakónussá szenteli.
Október 10-én Rómában, a Sant'Ignazio-templomban diakónussá szentelik Halász Péter váci egyházmegyés kispapot.

Veszprémi Főegyházmegye:
A papszentelés június 15-én, pénteken délelőtt 10 órakor lesz a veszprémi Szent Mihály-bazilikában, Márfi Gyula érsek Dióssy Ivánt és Papp Szabolcsot szenteli fel.

Premontreiek:
Boldvai Márton Bertalan premontrei szerzetest áldozópappá szenteli Várszegi Asztrik püspök-főapát augusztus 12-én a csornai Nagyboldogasszony templomban (a premontrei apátság templomában).

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.