Cserháti püspök meglátogatja az észak-amerikai magyarokat
2013. május 10., péntek 13:09

Cserháti Ferenc, a külföldi magyarok lelkipásztori ellátásával megbízott esztergom–budapesti segédpüspök május 10. és 29. között lelkipásztori látogatást tesz Kanadában és az Amerikai Egyesült Államokban.

A főpásztor Torontóban kezdi meg programját: május 12-én, Urunk mennybemenetelének ünnepén a Szent Erzsébet magyar templomban mutat be szentmisét, amelynek keretében a bérmálás szentségét is kiszolgáltatja. Május 13-án, hétfőn Pickeringben találkozik elődjével, Miklósházy Attila nyugalmazott püspökkel, majd a Kanadai Magyar Papi Egység lelkipásztori találkozóján vesz részt május 15-ig.

Május 15-én, szerdán este az egyesült államokbeli Buffalóban, a Szent Júdás Központ kápolnájában celebrál szentmisét Cserháti Ferenc. Május 17-én, pénteken az amerikai Csíksomlyót látogatja meg, május 18-án, szombaton a Clevelandi Árpád-házi Szent Erzsébet Magyra Plébánián vendégeskedik. Pünkösdvasárnap, május 19-én az újra megnyitott clevelandi Szent Imre-templomban mutat be szentmisét.

Május 22-én, szerdán St. Louisban celebrál szentmisét a magyar és a helybéli híveknek Cserháti püspök, május 24-én, pénteken pedig a New York-i Szent István-templomban találkozik a magyar hívekkel. Május 26-án, Szentháromság vasárnapján a passaici Szent István magyar templomban celebrál szentmisét a plébánia alapításának 110. évfordulója alkalmából, ezzel egyben kezdetét veszi az eseményhez kapcsolódó jubileumi év.

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?