Snell György az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye új segédpüspöke
2014. október 20., hétfő 12:22

Október 20-án a Szentatya Snell Györgyöt az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspökévé nevezte ki és a pudenzianai címzetes püspöki címet adományozta neki.

Snell György 1949. március 8-án született Kiskirályságon. Felsőfokú tanulmányait a Központi Szemináriumban és az Egri Érseki Papnevelő Intézetben végezte. 1972. április 3-án szentelték pappá Egerben a Váci Egyházmegye szolgálatára. 1993-ban, a magyarországi egyházmegyék határainak átrendezését követően, inkardinálódott az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyébe.

Szolgálati helyei:
1972-1975: káplán Kiskunlacháza-Peregen
1975-1987: káplán Budapest-Rákoskeresztúron
1988-2008: plébános Budapest-Rákoskeresztúron
2004-2006: plébános Budapest-Rákosligeten
2000-2003: a Rákosi Esperesi Kerület helyettes esperese
2003-2005: a Rákosi Esperesi Kerület esperese

2003-tól folyamatosan ellátja az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Katolikus Iskolai Főhatóság igazgatói tisztségét.
2008. augusztus 1-től a budapesti Szent István-bazilika plébánosa.

Budapest, 2014. október 20.

a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkársága

Én vagyok az élet kenyere.

Soubirous Szent Bernadett

Egy enyhe téli napon rőzsegyűjtés közben ragyogó fénnyel körülvett lányalakot látott meg a Gave folyócska partján levő sziklabarlangnál. Ijedtében Rózsafüzérét kapta elő, a kisértés gondolatát keresztvetéssel akarta elhessegetni. A jelenség is keresztet vetett a rózsafüzérével, Bernadettel együtt némán imádkozta a szentolvasót. A kis Bernadettel rőzsét gyűjtő társnői semmit sem láttak a jelenésből.