Állami kitüntetésben részesült Varga János, a Collegium Pazmanianum rektora
2015. április 15., szerda 14:00

A Magyar Érdemrend tisztikeresztjét vehette át Varga János, a bécsi Pázmáneum rektora. A kitüntetést Perényi János, Magyarország rendkívüli és meghatalmazott nagykövete adta át Magyarország bécsi nagykövetsége épületében április 8-án.

A magyar állam által adományozható egyik legmagasabb kitüntetésben részesült a bécsi Pázmáneum rektora. Varga Jánost a Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetéssel ismerték el a Pázmáneum rektoraként végzett munkájáért. Méltatták a katolikus egyház ausztriai képviselete, valamint Mindszenty József hercegprímás emlékének őrzése érdekében végzett tevékenységét.

Varga János 1960. április 12-én született Budapesten. Pappá szentelését 1995. június 17-én ünnepelte Esztergomban. 1995 és 1997 között káplán volt Budapesten, a Gyümölcsoltó Boldogasszony-kápolnaigazgatóságon, 1997 és 1999 között a budapesti Örökimádás templomigazgatóságon, 1999 és 2000 között Budapest-Albertfalván, 2000 és 2007 között a budavári Nagyboldogasszony-főplébánián. 2007 és 2010 között plébánosként vezette a remetekertvárosi Szentlélek-plébániát. Varga János 2010. augusztus 1-jétől a bécsi Pázmáneum rektora.

Fotó: Collegium Pazmanianum, Thaler Tamás

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.