Magyar állami kitüntetést adták át az ausztriai magyar főlelkésznek Bécsben
2015. június 22., hétfő 12:20

A Magyar Érdemrend Lovagkeresztje polgári tagozat kitüntetésben részesült Simon Ferenc bécsi esperes-plébános, ausztriai magyar főlelkész június 21-én, vasárnap Bécsben.

A kitüntetést a bécsi belvárosban található Német Lovagrend templomában Perényi János bécsi magyar nagykövet adta át.

Az ausztriai magyar főlelkész beszédében megköszönte a képviselő-testület elmúlt tíz évben adott segítségét és az egyházközség odaadó munkáját. Az MTI-nek nyilatkozva elmondta: a kitüntetés még több felelősséget ró rá, hogy eredményesen végezze munkáját. Az általa vezetett, nagyjából 150 főből álló magyar katolikus közösséget elevennek és kezdeményezőnek nevezte, amelyre mindig lehet számítani, ha közös munkáról van szó.

Simon Ferenc Bécs első kerületében, a Singerstrasséban található Német Lovagrend templomában szolgálja a magyar katolikusokat, elmondása szerint vasárnaponként 250-300 ember jön el a templomba, havonta pedig 1500-2000 betérő hívővel számolnak.

Simon Ferenc Nagyváradon született, teológiai tanulmányait Budapesten és Bécsben végezte. Kezdetben bécsi egyetemi lelkész, 2000 óta a bécsi Tábor hegyi templom plébánosa és ausztriai magyar főlelkész. Simon Ferenc tagja a pannonhalmi főmonostor oblátusközösségének, a bécsi helynökség ökumenikus bizottságának, áprilisban nevezték ki a Bécsi Főegyházmegye keresztény-zsidó együttműködésért és a párbeszéd folytatásáért felelős megbízottjává.

A Bécsben átadott kitüntetésekkel kapcsolatban bővebb hír itt olvasható a Magyar Kurírban.

Fotó: MTI

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.