Pápai távirat Paskai László bíboros halálára
2015. augusztus 18., kedd 13:55

A Szentatya augusztus 18-án, kedden angol nyelvű táviratot küldött Erdő Péter bíborosnak, Esztergom-Budapest érsekének. A pápa szomorúan értesült Paskai László bíboros, ferences szerzetes haláláról.

Ferenc pápa részvétét fejezi ki Erdő Péter bíborosnak, az egyházmegye papságának, szerzeteseinek és szerzetesnőinek, valamint a világi híveknek. Köszönetet mond a Mindenható Istennek az elhunyt bíboros szolgálatáért, amelyet hosszú éveken át végzett a helyi egyház érdekében. Az Atya irgalmas szeretetébe ajánlja Paskai bíborost.

A pápa lélekben csatlakozik a temetési szertartásra összegyűltekhez és apostoli áldását küldi az Úr vigasza és békéje jegyében.

Az elhunyt korábbi főpásztor lelki üdvéért 2015. augusztus 22-én, szombaton 10 órakor – végakaratának megfelelően – koporsója előtt rózsafüzért imádkoznak, majd 10.30 órakor szentmisét mutatnak be az esztergomi főszékesegyházban.

Forrás: Vatikáni Rádió

Fotó: OrientPress