A három keresztény történelmi egyház püspökei találkoztak
2015. november 4., szerda 16:55

Megemlékeztek az 1956-os forradalom áldozatairól, a család és a teremtett világ védelmének fontosságát hangsúlyozták, valamint megerősítették az ökumenikus ifjúsági munka iránti elkötelezettségüket az evangélikus, katolikus és református egyház püspökei, akik november 4-én a Magyarországi Református Egyház Zsinati Székházában találkoztak.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagjai, a Magyarországi Evangélikus Egyház és a Magyarországi Református Egyház püspökeinek mai találkozójának kezdetén – melyet az 1956-os forradalom gyásznapján tartottak –, megemlékeztek a vérbe fojtott szabadságharc és az azt követő megtorlás áldozatairól.

Erdő Péter bíboros, az Esztergom-budapesti főegyházmegye érseke, valamint Veres András szombathelyi megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke röviden szóltak a nemrég befejeződött vatikáni püspöki szinódusról, melynek témája a család volt. Emellett a három egyház vezetői tájékoztatták egymást a környezetvédelemért tett lépéseikről, s – a közelgő párizsi ENSZ-klímakonferenciára előretekintve – jelezték: támogatják azokat a kezdeményezéseket, melyek a teremtett világ védelmét szolgálják.

A háromoldalú egyeztetésen jóváhagyták egy lehetséges közös bibliafordítás elvi és szakmai alapjait tisztázó konferencia szervezését, az előkészítést egy a Magyar Bibliatársulat delegáltjaiból és katolikus szakértőkből létrejövő munkacsoport végzi majd. A három egyház vezetői megállapodtak abban, hogy – egységesítve a jelenlegi eltérő gyakorlatokat – az egyházi iskolák a más felekezetű hittanoktatásban részesülők számára is biztosítják mindazon feltételeket, melyek az általános tankönyvtámogatás keretében megilletik a tanulókat.

Evangélikus, katolikus és református szervezésben idén is megvalósult a 72 óra kompromisszum nélkül önkéntes program, valamint a KözösPont fesztiválmisszió – az egyházvezetők megköszönték a szervezők fáradságos munkáját, valamint megerősítették az ökumenikus ifjúsági munka iránti elkötelezettségüket. A püspökök emellett egyeztettek a módosítás előtt álló egyházügyi törvényről, a szociális ellátásról szóló rendeletről és a kulturális közfoglalkoztatás tervezetéről, valamint a vallási műsorok ügyében közös találkozót kezdeményeznek a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezetőjével.

Beteljesedett!