Letölthető az Ökumenikus Imahét füzete
2016. január 4., hétfő 15:52

2016. január 17. és 24. között kerül megrendezésre a Krisztus-hívők egységéért végzett ökumenikus imahét, amelynek alap-igéje:  „Arra hívattunk, hogy az Úr nagy tetteit hirdessük!” (1Pt 2,9).
Az Ökumenikus Imahét országos nyitó istentisztelete 2016. január 17-én, vasárnap 18 órakor lesz a Deák téri evangélikus templomban. Szentbeszédet mond Erdő Péter bíboros és igét hirdet Szabó István református püspök, a Zsinat Lelkészi Elnöke. Az ökumenikus istentiszteleten a MEÖT tagegyházak vezetői szolgálnak a liturgiában.

Az imafüzet innen tölthető le.

Ó, hitetlen nemzedék! Meddig maradjak még veletek?
  Mk 9,14-29

Magallanes Szent Kristóf

Mexikóvárosban született 1869-ben. A súlyos keresztényüldözés idején huszonnégy kereszténnyel együtt halt vértanúhalált. Közöttük papok és világiak voltak, akik megvallották Krisztus Királyt. 1927-ben haltak meg hitükért.