Országos gyűjtés a katolikus iskolák javára
2016. február 24., szerda 11:54

A katolikus iskolák javára gyűjtenek Magyarország összes katolikus templomában február 28-án, a hónap utolsó vasárnapján. Az adakozás évről évre bizonyítja, hogy milyen sokan szívükön viselik egyházunk oktatási-nevelési szolgálatának támogatását.

A 278 katolikus oktatási intézmény 598 tagintézményével van jelen a magyar közoktatásban. Az idei tanévben 135 óvodát, 220 általános iskolát, 85 gimnáziumot, 25 szakiskolát, 51 szakközépiskolát, 53 kollégiumot és 29 alapfokú művészetoktatási iskolát tart fönn 15 egyházmegye, 28 szerzetesrend és négy egyéb egyházi szervezet.

A Magyar Katolikus Egyház a 2015/2016-os tanévben összesen 116 650 fiatal oktatásáról gondoskodik 11 148 pedagógus közreműködésével.

Ó, hitetlen nemzedék! Meddig maradjak még veletek?
  Mk 9,14-29

Magallanes Szent Kristóf

Mexikóvárosban született 1869-ben. A súlyos keresztényüldözés idején huszonnégy kereszténnyel együtt halt vértanúhalált. Közöttük papok és világiak voltak, akik megvallották Krisztus Királyt. 1927-ben haltak meg hitükért.