Egyházi személyeket tüntettek ki március 15-én
2016. március 15., kedd 16:45

Áder János köztársasági elnök adta át március 15-én a Kossuth- és Széchenyi-díjakat, valamint a Magyar Érdemrend kitüntetéseit a Parlamentben.

Az elismeréseket Áder János köztársasági elnök Orbán Viktor miniszterelnök társaságában nyújtotta át az Országház Kupolatermében.

A Magyar Érdemrend középkeresztje (polgári tagozata) kitüntetést adományozott:

Balás Bélának,a Kaposvári Egyházmegye megyéspüspökének, az ifjúság lelkigondozása és hitoktatása terén hiánypótló és nagyhatású tevékenysége, fél évszázados értékteremtő papi és püspöki szolgálata, illetve kivételesen elhivatott és sokrétű szervezőmunkája elismeréseként;

Udvardy Györgynek, a Pécsi Egyházmegye megyéspüspökének, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnökhelyettese részére, az egyházmegye és Pécs város hit- és közéletének alakítása, valamint a Pécsi Tudományegyetem hazai és külföldi megbecsültségéhez történő tevékeny hozzájárulása elismeréseként;

Barsi Balázsnak, a Szűz Máriáról nevezett Ferences Rendtartomány volt provinciálisának, a sümegi Sarlós Boldogasszony ferences kegytemplom igazgatójának, a sümegcsehi Newman-kegyhely gondozójának, lelkigyakorlat-vezető lelkipásztorának, a magas szintű lelkiségi és prédikációs irodalmat gazdagító, egyedülállóan nagyhatású tevékenysége, több évtizedes példaadó lelkipásztori szolgálata, valamint kimagasló igehirdetői és oktatói munkája elismeréseként.

Ó, hitetlen nemzedék! Meddig maradjak még veletek?
  Mk 9,14-29

Magallanes Szent Kristóf

Mexikóvárosban született 1869-ben. A súlyos keresztényüldözés idején huszonnégy kereszténnyel együtt halt vértanúhalált. Közöttük papok és világiak voltak, akik megvallották Krisztus Királyt. 1927-ben haltak meg hitükért.